Regulamin

1. Wędkowanie na łowisku Kłodzionko dozwolone jest wyłącznie po zapoznaniu się z regulaminem oraz opłaceniu zezwolenia.

2. Wykupienie zezwolenia na wędkowanie jest jednoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu.

3. Łowiskiem zarządza gospodarz, u którego należy bezwzględnie zgłosić każde wejście i wyjście z łowiska.

4. Łowisko jest czynne od godziny 7.00 do 21.00. (w przypadku zezwoleń od świtu do zmierzchu).

5. Opłata za wędkowanie zapewnia 1 stanowisko wędkarskie na 1 osobę łowiącą (maksymalnie 2 wędki). Osoby towarzyszące nie płacą. Dzieci i młodzież do lat 18 mogą przebywać na terenie łowiska wyłącznie pod opieką osób pełnoletnich, którzy w pełni ponoszą za nie odpowiedzialność.

6. Na łowisku dozwolone jest łowienie metodą gruntową, spławikową (max. 2 wędki) lub spinningową (1 wędka). Obowiązuje łowienie z haczykami i kotwiczkami bez zadziorów. Zabrania się używania plecionki jako linki głównej. Zalecamy aby używać tzw. „bezpieczny klips”.

7. Na łowisku obowiązuje zasada „no kill” – wszystkie złowione ryby należy wypuścić spowrotem do jeziora. Niedopuszczalne jest przetrzymywanie złowionych ryb.

8. Złowione okazy należy ostrożnie wypiąć z haczyka na macie karpiowej lub w podbieraku w wodzie. Następnie można je zważyć i wykonać zdjęcia. Ryby należy jednak polewać wodą i jak najszybciej wypuścić delikatnie do jeziora (po wcześniejszym zdezynfekowaniu rany po haczyku).

9. Każdy wędkujący musi posiadać: matę do odhaczania ryb, duży podbierak karpiowy oraz środek dezynfekujący. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu oraz łódki od gospodarza łowiska.

10. Na łowisku obowiązuje zakaz pozostawiania wędek bez nadzoru

11. Samochody można zostawiać jedynie w miejscu wyznaczonym przez gospodarza.

12. Gospodarz łowiska oraz uprawnione do tego organy państwowe mają prawo do kontroli zezwoleń wędkarskich, środka transportu i rzeczy osobistych wędkarzy w momencie podejrzenia kradzieży lub zbędnego przetrzymywania ryb.

13. Zabrania się zaśmiecania terenu łowiska, pozostawiania resztek jedzenia lub niezużytej zanęty, niszczenia roślinności porastającej zbiornik i linię brzegową, głośnego zachowywania się.

14. Zabrania się rozpalania ogniska. Dopuszcza się grillowanie pod warunkiem zabrania ze sobą wszystkich pozostałości.

15. Niedopuszczalne jest wyrzucanie niedopałków oraz innych śmieci na terenie łowiska lub do wody. Wszystkie śmieci należy zabrać ze sobą.

16. Cały obiekt jest monitowany 24 h/dobę. Osoby łamiące regulamin zostaną wydalone z terenu łowiska, a w przypadku kradzieży ryby lub dewastacji łowiska zostanie wezwana policja.

17. Właściciele łowiska nie ponoszą odpowiedzialności za wypadki losowe oraz rzeczy pozostawione na łowisku

18. Wszelkie sprawy nieujęte w regulaminie należy konsultować z gospodarzem łowiska.

 

ZEZWOLENIA DOBOWE

19. Doba karpiowa rozpoczyna się o godzinie 14:00, a kończy o godzinie 12:00 następnego dnia.

20. Obowiązkowe jest posiadanie następującego sprzętu: duży podbierak karpiowy (min 100 x 100 cm), worek do ważenia ze sztywnymi ramionami, kołyska karpiowa lub mata typu „wanna”, środek do dezynfekcji.

21. W ramach zezwolenia wędkować można jedynie na zarezerwowanym stanowisku (wyznaczonym przez gospodarza do łowienia całodobowego) na 3 wędki.

22. Możliwe jest rozłożenie namiotu w obrębie stanowiska, wszelkie wątpliwości należy konsultować z gospodarzem łowiska.

23. Nie wolno przetrzymywać złowionych ryb, w uzasadnionych do tego przypadkach lub w razie prośby o pomoc w ważeniu lub w wykonaniu pamiątkowej fotografii, niezbędne jest natychmiastowe poinformowanie o tym gospodarza łowiska (nawet w nocy czy nad ranem – tel. 519 026 026).

24. Wszystkie śmieci należy zabrać ze sobą.

25. Do dyspozycji są toalety i prysznice znajdujące się przy polu namiotowym.

 

NOWY CENNIK dostępny jest już  tutaj